NOW Инулин прашок 227 г

NOW Инулин прашок 227 г
1.141,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
044303C
favorite_border

Опис на производот

Инулинот, фруктоолигосахарид (ФОС), е растворливо пребиотичко влакно кое е отпорно на варење и допира до дебелото црево непроменето.

Цревните пробиотски бактерии консумираат инулин и за возврат произведуваат масни киселини со краток синџир, кои ги потхрануваат клетките на дебелото црево. Инулинот на тој начин помага да се одржи здравјето и функцијата на цревата.

Има пријатен вкус кој дава блага сладост на храната и пијалоците, но има многу низок гликемичен индекс и нема негативно влијание на серумските нивоа на гликоза.

Нето-тежина: 227 г

Содржина

Состав:                           

  1 мала лажичка (околу 2.8 г)  % на дневни вредности
Калории 5 1%
Вкупно јагленохидрати 2.7 г 10%
Диетални влакна  2.5 г  
Органски инулин (FOS) (од сина агава) 2.8 г  

Не содржи: глутен, квасец, пченица, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Сертифицирано органски од QAI.

- Вегетеријански / Веган производ

- Кошер

- Без ГМО

- USDA органски    

Употреба: Земете 1 мала лажица, 1 до 3 пати дневно. Измешајте го во вашиот омилен пијалок или храна. Започнете со 1 лажичка дневно и постепено зголемувајте ја дозата за да се избегне гастро-интестинална непријатност.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.

Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се