NOW Коензим Q-10 100 мг и витамин Е 30 ИЕ, 50 капсули

NOW Коензим Q-10 100 мг и витамин Е 30 ИЕ, 50 капсули
1.663,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
039900C
favorite_border

Опис на производот

Овој препарат е соединение кое има централна улога во производство на клеточната енергија. 
Коензим Q-10 има во целото тело, но е особено концентриран во срцето, црниот дроб и бубрезите, откриено е дека производството се намалува со возраста.

Пакување: 50 капсули

Содржина

Состав: 

  1 капсула
Коензим Q-10 100 мг
Витамин Е (од мешани токофероли) 30 ИЕ

Други додатоци: мека капсула (говедски желатин, вода глицерин, органска боја од карамел), органско ладно цедено маслиново масло, лецитин од сончоглед и силика. 

Дозирање: земете 1 капсула, 1-2 пати дневно, со храна.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. 

  • Без ГМО
  • Кошер (содржи желатин)

Предупредување: само за возрасни.

Консултирајте доктор доколку сте бремена или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се