NOW Л-карнозин 500 мг, 50 капсули

NOW Л-карнозин 500 мг, 50 капсули
2.254,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
034556C
favorite_border

Опис на производот

L-Carnosine (beta-Alanyl-L-Histidine) е дипептид, составен од аланин и хистидин. Природно се јавува во високи концентрации во кожата, мускулите и нервните ткива и неговите нивоа се намалуваат со годините.

  • Здраво стареење
  • Ги елиминира слободните радикали
  • Вегетеријански/Веган производ
  • Без ГМО
  • Што е Л-Карнозин?

Л-Карнозин е дипептид кој го сочинуваат две аминокиселини, хистидин и бета аланин. Драгоцена и пред се важна супстанца која е составен дел на нашиот организам која се наоѓа во нервите, мускулното ткиво, срцето и кожата. Количината на Л-Карнозинот во организмот е многу поголема во детството отколку во поодминати години. Забележано е губење на количеството на Л-Карнозин во староста и губење на мускулната маса за 60%.

  • Важност на Карнозинот

Последните години зголемен е интересот и вниманието за својствата на Карнозинот. Студии за Карнозинот се прават во САД, Русија, Австралија, Кина, Јапонија, Скандинавија. Карнозинот го проучувале голем број на научници (Брус Ејмс и неговиот тим од Беркли UCLA, САД, важи заеден од најголемите експерти на молекуларна биологија).

Карнозинот како мултифинкционален додаток во исхраната е релативно нов. Тој е филиолошка супстанца која е 100% природен антиоксиданс со повеќе биолошки функции.

Фактот дека карнозинот природно се наоѓа во нашиот орагнизам, но и во исхраната, е доволен доказ дека е апсолутно безбедна супстанца.

Содржина

Состав: 1 капсула содржи 500 мг L-Carnosine (ß-alanyl-L-histidine).

Други додатоци: целулоза (капсула), стеаринска киселина (растителен извор) и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Употреба: земете 1 капсула, 1-3 пати дневно, по можност со храна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се