NOW Л-Оптицинк 30 мг, 100 капсули

NOW Л-Оптицинк 30 мг, 100 капсули
558,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048493C
favorite_border

Опис на производот

L-OptiZinc® е форма на комплекс на цинк со аминокиселина метионин. Истражувањата покажаа дека овој производ подобро се апсорбира и се задржува подолго во споредба со други тестирани форми на цинк.

  • Имунолошка поддршка
  • Висока биорасположлива форма
  • Поддршка на ензимската функција
  • Со бакар

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав:

  Количина во 1 доза, 1 капсула % на дневни вредности
Цинк  (од L-OptiZinc® Monomethionine) 30 мг 200%

Бакар (од Copper Amino Acid Chelate)

0.3 мг 15%

 

Други додатоци: оризово брашно, целулоза (капсула) и стеаринска киселина (од растителен извор).

Не содржи: глутен, пченица, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.
Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.
- Вегетеријански / Веган производ
- Без ГМО
- Кошер

Употреба: Земете 1 капсула дневно.

Предупредување: Само за возрасни.

Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.

Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се