NOW Л-Орнитине 500 мг, 120 капсули

now L-Ornithine 500 mg fitnes amino kiselina ornitin
NOW Л-Орнитине 500 мг, 120 капсули
1.940,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054365C
favorite_border

Опис на производот

  • Фитнес амино киселина
  • Здрав метаболизам на протеини

Орнитинот е не-есенцијална аминокиселина која игра централна улога во циклусот на уреа, функционирајќи заедно со аргинин и цитрулин за да го ослободи телото од амонијак, нуспроизвод на метаболизмот на протеини. Бидејќи орнитинот се претвора во аргинин, може да помогне во одржувањето здрави нивоа на аргинин во телото. Орнитинот може да се претвори и во други амино киселини, како што се цитрулин, пролин и глутамат, како и во креатин, важен извор на енергија за мускулите.

L-Ornithine HCl е најбиодостапна форма на неесенцијална аминокиселина која игра важна улога во циклусот на уреа, кој е вклучен во природната детоксикација на телото поради разградување на вишокот на амонијак. Се произведува во телото, посебно во тек на интензивни телесни активности, кога може да влијае на степенот на замор.

L-Ornithine помага во градење на мускулна маса преку стимулирање на синтеза на протеини со подобрување на секрецијата на хормонот за раст и помага во губење на тежината преку зголемување на базалниот метаболизам за подобрување на имунитетот.

Пакување: 120 капсули

Содржина

Состав: 3 капсули содржат: 1.5 г (1500 мг) L-Ornithine (од 1,913 мг L-Ornithine Hydrochloride).

Други додатоци: хипромелоза (целулозна капсула), микрокристална целулоза и стеаринска киселина (од растителен извор).

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки, јаткасти состојки или сусам. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Употреба: земете 3 капсули дневно со сок или вода на празен стомак.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се