NOW Л-тирозин 500 мг, 120 капсули

NOW Л-тирозин 500 мг, 120 капсули
1.325,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
052681C
favorite_border

Опис на производот

 • Поддршка на невротрансмисијата
 • Фармацевтски степен
 • Здрава функција на жлездите
 • Поддржува ментална будност

L-Tyrosine е условно неопходна аминокиселина потребна за производство на невротрансмитерите допамин, адреналин и норадреналин, како и за пигментот на кожата, меланин. Норадреналин (norepinephrine) и адреналин (epinephrine) се главните актери во одговорот на телото на акутен стрес и, заедно со допамин, помагаат да се поддржи позитивно расположение и ментална будност. Покрај тоа, L-Tyrosine е особено клучен за нормалното функција на тироидната жлезда.

Пакување: 120 капсули

Подршка на невротрансмитери!

L-Tyrosine е популарен додаток во исхраната кој се користи за подобрување на будноста, вниманието и фокусирањето. Произведува важни хемикалии на мозокот кои им помагаат на нервните клетки да комуницираат, дури и да го регулираат расположението.

L-Tyrosine е неесенцијална аминокиселина која природно се произведува од друга аминокиселина наречена фенилаланин. Дополнувањето со овој суплемент се смета дека ги зголемува важните хемикалии на мозокот, кои влијаат на вашето расположение и реакција на стресот.

Се наоѓа во многу видови храна особено во сирењето каде за прв пат е откриена. Всушност “тирос” значи сирење на грчки јазик. Го има и во пилешко, мисирка, риба, млечни производи , спанаќ, семки од тиква, грав, интегрални житарки, моцарела, пармезан и други производи со висок процент на протеини.

Придобивки:

 • Влијание на подобрување на работата на мозокот
 • Антистресен ефект
 • Депресија и анксиозност
 • Поддршка на невротрансмисијата
 • Фармацевтски степен
 • Здрава функција на жлездите
 • Поддржува ментална будност
 • Без ГМО

Содржина

Состав: една капсула содржи:

L-Tyrosine (слободна форма) 500 мг

Други додатоци: желатин (капсула), магнезиум стеарат (од растителен извор) и стеаринска киселина (од растителен извор).

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

L-Tyrosine употребен во овој производ е со фармацевтски степен.

Без ГМО.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се