NOW Лецитин од сончоглед 1200 мг, 120 капсули

NOW Лецитин од сончоглед 1200 мг, 120 капсули
761,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
015262C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Содржи фосфатидил холин, најзастапен фосфолипид во клеточната мембрана. 
Природно изобилува со фосфатидил инозитол, фосфатидил етаноламин и есенцијални масни киселини.

Лецитинот е најзастапен фосфолипид (комплексен вид на маст) во организмот, особено присутен во виталните органи како срце, мозок, црн дроб и нервниот систем. Лецитинот претставува клучен градежен материјал на клеточните мембрани чија улога е да ги пропушта хранливите материи во клетките и да ги елиминира штетните материи од клетките.

Пакување: 120 капсули

Содржина

Состав:

  3 капсули %ПДВ
Phosphatidyl Choline      630 мг  
Лецитин од сончоглед     3600 мг  
Полинезаситени масти          0 г  
Транс масти          0 г  
Заситени масти     0 г  
Вкупно масти   2 г 3%
Калории од масти    20  
Калории  30  

Други додатоци: мека желатинска капсула (желатин, вода, глицерин) и масло од сончоглед.

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.  

Дозирање: земете 2-3 капсули дневно со храна. 

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремена или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.

Да се чува подалеку од дофат на деца!                  

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се