NOW Магнезиум цитрат 400 мг, 90 капсули

NOW Магнезиум цитрат 400 мг, 90 капсули
1.297,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
044385C
favorite_border

Опис на производот

Магнезиумот е минерал кој е од клучно значење за производство на енергија и метаболизмот, мускулната контракција, преносот на нервните импулси и минерализацијата на коските. Тој е задолжителен кофактор за околу 300 ензими. Магнезиумот е клучен минерал кој многу луѓе не го добиваат доволно преку исхраната.

Магнезиумот е четвртиот најзастапен минерал во организмот. Околу 50% од вкупниот магнезиум во организмот се наоѓа во коските. Другата половина се наоѓа претежно во клетките на ткивата и органите, со само 1% кој се наоѓа во крвта.

 • Со магнезиум малат и магнезиум глицинат
 • Супериорна биодостапност
 • Придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста
 • Придонесува за електролитна рамнотежа
 • Придонесува за нормален енергетски метаболизам
 • Придонесува за нормално функционирање на нервниот систем
 • Придонесува за нормална мускулна функција
 • Придонесува за нормална синтеза на протеини
 • Придонесува за нормална ментална функција
 • Придонесува за одржување на здрави коски
 • Придонесува за одржување на здрави заби

Пакување: 90 меки капсули                      

Содржина

 Состав:

  Количина во 1 доза: 3 капсули % на дневни вредности
Калории 20  
Калории од масти 20 3%
Вкупно масти 2 г 100 %
Магнезиум (од Magnesium Citrate, Magnesium Glycinate и Magnesium Malate) 400 мг  

Други додатоци: оризово масло, мека капсула (желатин, глицерин, вода), пчелин восок и лецитин од сончоглед.

Не содржи: глутен, пченица, соја, млеко, јајца, риба или состојки од школки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

- Без ГМО

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Употреба: Земете 3 капсули дневно, по можност поделени во дози, со храна.

Предупредување: Само за возрасни.

Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца!     

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се