NOW Мака 500 мг, 100 капсули

NOW Мака 500 мг, 100 капсули
987,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
030319C
favorite_border

Опис на производот

  • Традиционално се користи со векови како извор на хранливи материи и како генерален енергетски тоник
  • За мажи и жени

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав:

  1 капсула
Мака (корен) 500 мг

Други додатоци: целулоза (капсула) и магнезиум стеарат (растителен извор).

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. 

Дозирање: земете 1 капсула, 1-3 пати дневно.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремена или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.
Да се чува подалеку од дофат на деца!
Препорачаната дневна доза да не се надминува. 
Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се