NOW MСM 1000 мг, 120 капсули

NOW MСM 1000 мг, 120 капсули
1.183,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047550C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

MСM (Methylsulfonylmethane) е сулфурно соединение кое природно е присутно во многу мали количини во овошјето, зеленчукот, зрната, производи од животинско потекло и некои алги. Соединенијата на сулфур ги има во сите клетки на телото и се неопходни за живот. 

Индикации: 

  • Здравје на зглобовите
  • Сулфур за зглобовите за сврзното ткиво
  • Поддржува здрава ‘рскавица

Пакување: 120 капсули

Содржина

Состав: 

     2 капсули
MСM (Methylsulfonylmethane)  2000 мг

Други додатоци: целулоза (капсула), стеаринска киселина (од растителен извор) и магнезиум стеарат (од растителен извор).

Дозирање: земете 2 капсули 1 до 2 пати дневно, со храна. Ако се појават гасови, намалете ја дозата.

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

  • Вегетеријански
  • Веган производ
  • Кошер
  • Без ГМО

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремена или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба (особено глауком).

Да се чува подалеку од дофат на деца! 

Препорачаната дневна доза да не се надминува. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се