NOW NAC Н-Ацетилцистеин 600 мг, 100 капсули

NOW NAC Н-Ацетилцистеин 600 мг, 100 капсули
1.691,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
049134C
favorite_border

Опис на производот

N-Acetyl Cysteine (NAC) е стабилна форма на не-есенцијалната аминокиселина цистеин. Тоа е аминокиселина која содржи сулфур која делува како стабилизатор за формирање на протеинските структури, а исто така е неопходна и за формирање на глутатион.

Молибден и селен се основни минерали во трагови кои го олеснуваат производството на неколку важни ензими.

  • Заштита од слободни радикали
  • Со селен и молибден
  • Одржување на клеточното здравје

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав:                               

  Количина во 1 доза, 1капсула % на дневни вредности
Селен (од L-Selenomethionine)  25 мкг 45%
Молибден (од Sodium Molybdate) 50 мкг 15%
N-Acetyl Cysteine (NAC) 600 мг  

 

Други додатоци: хипромелоза (целулозна капсула), стеаринска киселина (од растителен извор) и лимонска киселина.

Не содржи: глутен, пченица, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

- Без ГМО

- Кошер

Употреба: Земете 1 капсула 2 пати дневно.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се