NOW Ниацин 250 мг, 90 капсули

NOW Ниацин 250 мг, 90 капсули
1.057,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
046418C
favorite_border

Опис на производот

Ниацин (витамин Б-3) е есенцијален витамин од Б-комплексот. Flush Free Niacin содржи Inositol Hexanicotinate, форма на ниацин што се состои од шест молекули на ниацин поврзани со една молекула на инозитол. Полека се разложува во организмот за да обезбеди слободен ниацин и инозитол. Ова постепеното ослободување на ниацин овозможува вистинска активност на ниацинот без карактеристичното црвенило на ниацинот, кое многу луѓе не можат да го толерираат.

Inositol Hexanicotinate е стабилен, без-црвенило, извор на ниацин. Овој супериорен извор на ниацин делува на намалување на вообичаените проблеми со "црвенило на ниацин" поврзани со високи дози на додатоци на ниацин.

  • Нутритивно здравје
  • Ги штити нервите
  • Метаболизам на протеини, јагленохидрати и масти
  • Здрава циркулација
  • Одржување на здрави нивоа на холестерол

Пакување: 90 капсули

Содржина

  Количина во 1 доза: 2 капсули % на дневни вредности
Ниацин (Витамин Б-3)
(од 640 мг на Inositol Hexanicotinate)
500 мг 3125%
Inositol (од 640 мг на Inositol Hexanicotinate)
ублажен калциум аскорбат и алфа липоинска киселина)
135 мг  

 

Други додатоци: оризово брашно, целулоза (капсула), целулоза прав, стеаринска киселина (од растителен извор), гуара, силика и магнезиум стеарат (од растителен извор).

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган. Без ГМО.

Препорака за употреба: Земете 2 капсули дневно по потреба, со храна.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремена или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба (проблеми со црниот дроб, чир, дијабетис, гихт итн.). Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се