NOW Омега 3 1000 мг, 100 капсули

NOW Омега 3 1000 мг, 100 капсули
790,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
010268C
favorite_border

Опис на производот

Концентрат од природно рибино масло произведен под стрoги стандарди за контрола на квалитетот.

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав: 

      2 капсули %ПДВ
Омега-3 масни киселини    680 мг  
Икосапентаеноична киселина 360 мг  
Докосахексаеноична киселина  240 мг  
Други омега-3 масни киселини 80 мг  
Концентрат од природно рибино масло  2000 мг  
Холестерол              0 мг  0%
Мононезаситени масти              0,5 г  
Полинезаситени масти            1 г  
Транс масти            0 г  
Заситени масти    0,5 г 3%
Вкупно масти            2 г 3%
Калории (од масти)         200  

Други додатоци: мека капсула (желатин, глицерин, вода) и витамин Е (како природен д-алфа токоферол). Содржи риба (сардини, сардели, скуша) и витамин Е од соја. 

Дозирање: земете 2 капсули 2 пати дневно со храна.

Не содржи: шеќер, сол, скроб, квасец, пченица, глутен, пченка, млеко, јајца, школки или конзерванси.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремена или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.

Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се