NOW Saw Palmetto 550 мг, 100 капсули

NOW Saw Palmetto 550 мг, 100 капсули
944,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
011591C
favorite_border

Опис на производот

Капсули од Saw Palmetto за одржување на здравјето на простатата.

Saw Palmetto е ниско-растечка палма, карактеристична за јужно-источниот дел на САД. Таа содржи бројни природни полезни состојки, вклучувајќи флавоноиди, стероли и масни киселини.

Пакување: 100 капсули

 

Содржина

Состав: една доза од 2 капсули содржи:

  • Saw Palmetto (Serenoa repens) (овошје) 1.1 г (1.100 мг)

Останати состојки: целулоза (капсула), силика и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Употреба: земете 2 капсули 2-3 пати дневно со храна или вода.

  • Без ГМО
  • Веган производ
  • Вегетаријански производ

Предупредување: само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бременa или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се