NOW Суперовошје концентрат 750 мг, 90 капсули

NOW Суперовошје концентрат 750 мг, 90 капсули
847,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
052567C
favorite_border

Опис на производот

  • 10 :1 концентрат на суперовошје
  • Помага во одржување на нормално ниво на урична киселина
  • Помага во намалувањето на болката во зглобовите, особено на стапалата
  • Помага во спречување на воспалителните процеси

Овој супер овошен додаток во исхраната ја нуди моќта на неутрализирање на слободните радикали на овошјето од цреша во концентрат од 10:1. Производот обезбедува широк спектар на фитонутриенти и антиоксиданти кои промовираат добро здравје и го забавуваат процесот на стареење. Тој е одличен извор на антоцијанини кои се важни во борбата на процесот на хронично воспаление во телото, што го изложува телото на сериозни здравствени ризици. Покрај сето ова, содржи полифеноли, флавоноиди, витамини Ц, калиум, бета-каротен, пектин и бор – многу важна хранлива материја која во комбинација со калциум и магнезиум поволно влијае врз здравјето на коските.

За кого е наменет:

  • За сите со високо ниво на урична киселина
  • За оние кои конзумираат храна богата со пурини (црвено месо, морска храна, алкохол, шекерни пијалоци)
  • За оние кои страдаат од оток, болка и црвенило на палците или страдаат од гихт.

Пакување: 90 капсули

Содржина

Состав: една доза од две капсули содржи: 1.5 г (1500 мг) Цреша (Prunus maximowiczii)
(Овошје) (10:1 концентрат).

Други додатоци: хипромелоза (целулозна капсула), магнезиум стеарат (растителен извор) и силициум диоксид.

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер.

Употреба: 2 капсули 1-3 пати дневно, со храна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се