NOW Таурин 500 мг, 100 капсули

NOW Таурин 500 мг, 100 капсули
704,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
052679C
favorite_border

Опис на производот

Тауринот е условно есенцијална аминокиселина која не се користи за синтеза на протеини, но главно се наоѓа слободно во повеќето ткива, особено низ нервниот систем.* Тој функционира во ткивата преку стабилизирање на клеточните мембрани и помагање на транспортот на калиум, натриум, калциум и магнезиум во и надвор од клетките.*

Таурин помага да се генерираат и регулираат нервните импулси и го поддржува одржувањето на нормалната рамнотежа на течности; телото го користи и во визуелните патишта, како и во мозокот и нервниот систем, каде што работи заедно со глицин и Габа како невротрансмитер.*

  • Без глутен
  • Погодно за вегани и вегетаријанци
  • Без лактоза

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав: 1 капсула содржи 500 мг Таурин во слободна форма.

Употреба: земете 1 капсула 1 до 4 пати на ден со сок или вода, по можност помеѓу оброците. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се