NOW Витамин Б 12 1000 мкг, 100 пастили

NOW Витамин Б 12 1000 мкг, 100 пастили
987,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
045623C
favorite_border

Опис на производот

  • Здравје на нервниот систем
  • Неопходен за производство на енергија
  • Метилкобаламин

Витамин Б-12 е неопходен за производство на енергија од масти и протеини и е добро познат за неговата критична улога во синтезата на ДНК, како и кај хомоцистеинскиот метаболизам.

Метилкобаламин е ко-ензимска форма на витаминот Б-12 која се покажа дека е особено критична во одржувањето на здрав нервен систем.

Пакување: 100 пастили

Содржина

Состав                                

  Количина во 1 доза: 1пастила % на дневни вредности
Витамин Б-12 (како Methylcobalamin) 1 мг (1000 мкг) 41.667%

 

Други додатоци: фруктоза, сорбитол, микрокристална целулоза, стеаринска киселина (од растителен извор), лимонска киселина, природен вкус и магнезиум стеарат (од растителен извор).

Не содржи: глутен, пченица, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

- Вегетеријански /Веган производ

- Кошер

Употреба: Земете 1 пастила 1 до 2 пати дневно. Изџвакајте ја таблетата или држете ја во уста додека не се раствори и голтнете.

Предупредување: Само за возрасни.

Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.

Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се