NOW Витамин Б2 (рибофлавин) 100 мг, 100 капсули

NOW Витамин Б2 (рибофлавин) 100 мг, 100 капсули
775,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
045621C
favorite_border

Опис на производот

Витамин Б2 (рибофлавин) природно е присутен во зелениот зеленчук, црниот дроб, бубрезите, пченичните ‘ркулци, млекото, јајцата, сирењето и рибата. 

Рибофлавинот е важен ензимски кофактор неопходен за производство на енергија од јагленохидрати, масти и протеини. 

Исто така е потребен и за регенерација на глутатион, кој ги поддржува природните механизми на организмот за одбрана и системите за детоксикација.

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав: 

       1 капсула %ПДВ
Витамин Б-2 100 мг 5882%

Други додатоци: оризово брашно, желатин (капсула), магнезиум стеарат (од растителен извор) и силика.

Дозирање: земете 1 капсула дневно, со храна.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

Предупредување: Само за возрасни.

Консултирајте доктор доколку сте бремена или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се