NOW Витамин Д3 1000 ИЕ маслен раствор, 30 мл

NOW Витамин Д3 1000 ИЕ маслен раствор, 30 мл
987,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
048360C
favorite_border

Опис на производот

Vitamin D - клучен витамин во високо апсорблива течна форма на маслен раствор. Витаминот Д нормално се добива од исхраната или се продуцира од кожата од ултравиолетовата енергија на сонцето. Бидејќи многу луѓе избегнуваат изложување на сонце, суплементацијата на витамин Д станува се понеопходна за да се осигура дека организмот ја добива соодветната количина.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав                         

  Количина во 1 доза: 1 капка (0,028 мл)  % на дневни   вредности
Витамин Д3 (како Cholecalciferol) (од Ланолин) 25 мкг (1000 ИЕ) 125%

Други додатоци: MCT масло (средно верижни триглицериди) (од кокосово/палмино масло).

Не содржи: глутен, квасец, пченица, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

- Без ГМО

- Кошер                                            

Употреба: Измешајте добро. Земете 1 капка 1 до 2 пати на ден. Земете директно или додајте во омилениот пијалок. Најдобро да се зема со оброк што содржи маснотии.

Предупредување: Само за возрасни. Не е наменет за употреба кај новороденчиња или деца.

Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се