NOW Витамин К-2 ( MK-7) 100 мкг, 60 капсули

NOW Витамин К-2 ( MK-7) 100 мкг, 60 капсули
1.691,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
045063C
favorite_border

Опис на производот

  • Го поддржува здравјето на коските
  • Кардиоваскуларна поддршка
  • Mena Q-7 – Витамин К2 како MK-7

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав:

  1 капсула %ПДВ
Витамин К-2 (MK-7) 100 мкг 83%

Други додатоци: оризово брашно, хипромелоза (целулозна капсула), аскорбил палминат и силициум диоксид.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. 

Дозирање: земете 1 капсула дневно со храна.

Предупредување: Само за возрасни.

Консултирајте доктор доколку сте бремена или доилка, земате лекови (особено антикоагулантни лекови како што се варфарин, Coumadin®, хепарин) или имате некаква медицинска состојба.

Да се чува подалеку од дофат на деца! 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се