NUTRINO LAB Fruit Snack Пире со јаболко, манго, папаја и банана, 200 г

Nutrino Lab Fruit Snack Apple, Mango, Papaya and Banana pasterizirana ovosna kasa od jabolko, mango, papaja i banana
NUTRINO LAB Fruit Snack Пире со јаболко, манго, папаја и банана, 200 г
99,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052306C
favorite_border

Опис на производот

Nutrino Lab Fruit Snack Apple, Mango, Papaya and Banana - Пастеризирана овошна каша од јаболко, манго, папаја и банана.

  • Погодно за вегани
  • Без додадени шеќери
  • 100% овошје
  • Без глутен

Егзотични вкусови - јаболко, манго, папаја и банана кои се комбинираат во уникатен микс од пире од Nutrino Lab, за егзотично чувство и вкус.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состоjки: овошна каша од јаболко 69% (од концентрирана овошна каша), овошна каша од манго 14% (од концентрирана овошна каша), овошна каша од папаја 10% (од концентрирана овошна каша), овошна каша од банана 7%. Производот содржи 15% с.м.

Нутритивна вредност во 100 г производ: Енергија 293 kj/ 70 kcal, масти <0.5 г од кои заситени масни киселини 0г, јаглехидрати 15 г од кои шеќери 10 г, влакна 2.4 г, протеини 0.5 г, сол 0г.

Услови на чување: Да се чува на собна температура. По отворањето, чувајте ја во фрижидер, но не подолго од 24 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се