NUTRINO Млеко со овес и бисквити (6+ месеци), 200 мл

nutrino milk & cereal oat & biscuit mleko i ceralii musli biskviti
NUTRINO Млеко со овес и бисквити (6+ месеци), 200 мл
53,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050744C
favorite_border

Опис на производот

  • Од навршени 6+ месеци
  • За мирен сон
  • Вкусно и заситува
  • Житарки + инулин
  • Содржи житарки богати со влакна
  • Дава чувство на ситост и овозможува мирен сон на детето
  • Подготвено за употреба
  • Содржи глутен

Нето-тежина: 200 мл

Содржина

Состојки:

Млеко со 2.3% млечна маст (91%), брашно од овес 3%, бисквит 2% (пченично брашно, шеќер, делумно хидрогенизирано растително масло (палмино), агенс за стасување: амониум хидроген карбонат и содиум хидроген карбонат, емулгатор: соја лецитин, готварска сол, вкус: ванилин), вода, скроб од компир, фруктоза, инулин

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се