NUTRINO Органско овошно пире од јаболко, слива, јагода и боровинка со ориз, 100 г

Nutrino Organic Apple, Plum, Strawberry, Blueberry, Rice organsko pire so sliva, jagoda, borovinka, oriz
NUTRINO Органско овошно пире од јаболко, слива, јагода и боровинка со ориз, 100 г
79,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055479C
favorite_border

Опис на производот

Nutrino Organic Apple, Plum, Strawberry, Blueberry, Rice - Органско овошно пире од јаболко, слива, јагода и боровинка со ориз и додаден витамин Ц.

  • Диететски производ
  • Храна за доенчиња и мали деца
  • За возраст од 8 месеци и нагоре
  • Стерилизирано
  • Без глутен
  • Извор на витамин Ц

Нето-тежина: 100г.

Содржина

Состојки: органска овошна каша од јаболко 63%(од концентрирана овоша каша), органска овошна каша од слива 22% (од концетирирана овошна каша), органска овошна каша од јагода 9%,органска овошна каша од боровинка 4%, органско оризово брашно 2%, витамин Ц (аскорбинска киселина).

Хранливи вредности во 100г: Енергија 282 кj/67 kcal, масти <0.5г, од кои заситени масни киселини 0г, јаглехидрати 14г, од кои шеќери 11г, влакна 2.5г, протеини 1.0г, сол 0г, витамин Ц 25мг/100% Најдобро да се употреби до датумот означен на амбалажата.

Начин на употреба: производот да се консумира директно од пакувањето на децата кои не се доволно возрасни, истиснете од производот на лажичка. Да не се загрева во микробранова
печка. Ако пакувањето или капачето се оштетени пред отварањето, немој да го користите производот. Да се чува на собна температура, по отварањето да се чува во фрижидер не подолго од 24 часа.

Важни белешки: Доењето треба да продолжи и после наполнети 6 месеци, до крај на втората година на детето. Покрај мајчиното млеко постепено треба да се воведува храна која обично се користи во семејството. Воведувањето на одредени видови храна во исхраната на доенче постаро од шест месеци треба да го препорача здравствен работник кој е квалификуван да се грижи за здравјето на доенчињата и малите деца и кој е независен од производителот на храна за доенчиња и мали деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се