NUTRINO Sleep Well Млечна каша од бисквити и пченица, 190 г

Nutrino Sleep Well, Milk, Biscuit, Cereal Mlecna kasa so zitarki (pcenica) i biskviti
NUTRINO Sleep Well Млечна каша од бисквити и пченица, 190 г
72,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055474C
favorite_border

Опис на производот

Nutrino Sleep Well, Milk, Biscuit, Cereal - Млечна каша со бисквити и пченица

  • Диететски производ
  • Храна за мали деца
  • За возраст од 6 месеци
  • Стерилизирано
  • Содржи глутен

Нето-тежина: 190 г.

Содржина

Состојки: Вода, полномасно млеко во прав 9%, бисквити 5% (пченично брашно, шеќер, делумно хидрогенизирано растително масло (палмино), средства за нараснување на тесто: амониум-хидрогенкарбонат и натриум хидрогенкарбонат, емулгатор: сончогледов лецитин, кујнска сол, арома: ванилин), пченично брашно 4%, шеќер, пченкарен скроб.

Хранливи вредности во 100г: Енергија 364 кj/87 kcal, масти 3.0г, од кои заситени масни киселини 1.7г, јаглехидрати 12г, од кои шеќери 5.4г, влакна 0.2г, протеини 2.9г, сол 0.08г. Најдобро да се употреби до датумот означен на амбалажата. Присуството на сол е последица на природно присутен натриум. 

Упатство за употреба: Пред употреба измешајте со пластична лажичка. Доколку не се подготвува согласно упатството, постои ризик да се оштети здравјето на детето.

Начин на чување: Да се чува на собна температура. После отворањето да се чува во фрижидер, не подолго од 24 часа. Вакумирано - при прво отворање капачето кликнува. Доколку капачето се вдлабнува, не го користете производот.

Важни белешки: Доењето треба да продолжи и после наполнети 6 месеци, до крај на втората година на детето. Покрај мајчиното млеко постепено треба да се воведува храна која обично се користи во семејството. Воведувањето на одредени видови храна во исхраната на доенче постаро од шест месеци треба да го препорача здравствен работник кој е квалификуван да се грижи за здравјето на доенчињата и малите деца и кој е независен од производителот на храна за доенчиња мали деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се