NUTRINO Sleep Well Млечна каша од јаболко, пченица и ванила, 190 г

Nutrino Sleep Well, Milk, Apple, Cereal, Vanilla Kasa so mleko, jabolko, ceralii, zitarki, vanila
NUTRINO Sleep Well Млечна каша од јаболко, пченица и ванила, 190 г
72,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055477C
favorite_border

Опис на производот

Nutrino Sleep Well, Milk, Apple, Cereal, Vanilla - Mлечна каша од јаболка пченица и ванила.

  • Диететски производ
  • Храна за доенчиња на деца
  • За пораст од 6 месеци и нагоре
  • Стерилизирано
  • Со глутен

Нето-тежина: 190 г.

Содржина

Состојки: вода, полномасно млеко во прав 11%, овошна каша од јаболка 10% (од концентрирана овошна каша), пченично брашно 4%, шеќер, пченкарен скроб, екстракт од ванила 0,1% (ЕУ и надвор од EУ).

Хранливи вредности во 100г: Енергија 393 кj/94 kcal, масти 3.4г, од кои заситени масни киселини 1.9г, јаглехидрати 12г, од кои шеќери 6.2г, влакна 0.2г, протеини 3.4г, сол 0.09г. Присуството на сол е последица на природно присутен натриум. 

Начин на употреба: Пред употреба промешајте го со пластична лажица. Следете ги инструциите за употреба. Ако оброкот не е подготвен според инструкциите, тогаш го ризикувате здравјето на Вашето дете. Да се чува на собна температура, а по отварањето да се чува во фрижидер не подолго од 24 часа. Вакумирано - при првото отварање капачето треба да направи клик. Ако капачето пропаѓа, не го користете производот.

Најдобро да се употреби до датумот означен на амбалажата. 

Важни белешки: Доењето треба да продолжи и после наполнети 6 месеци, до крај на втората година на детето. Покрај мајчиното млеко постепено треба да се воведува храна која обично се користи во семејството. Воведувањето на одредени видови храна во исхраната на доенче постаро од шест месеци треба да го препорача здравствен работник кој е квалификуван да се грижи за здравјето на доенчињата и малите деца и кој е независен од производителот на храна за доенчиња и мали деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се