NUTRINO Sleep Well Млечна каша со пченица и какао, 190 г

Nutrino Sleep Well, Milk, Cereal, Cocoa Mlecna kasa so zitarki i kakao
NUTRINO Sleep Well Млечна каша со пченица и какао, 190 г
72,00 ден.
54,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055476C
favorite_border

Опис на производот

Nutrino Sleep Well, Milk, Cereal, Cocoa - Млечна каша со пченица и какао.

  • Диететски производ
  • Храна за доенчиња и мали деца
  • За возраст од 6 месеци и нагоре
  • Стерилизирано
  • Содржи глутен
  • Извор на протеини

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: вода, полномасно млеко во прав 10%*, пченично брашно 4%*, шеќер, какао во прав 0,6%*, пченкарен скроб.

*(ЕУ и надвор од ЕУ)

Хранливи вредности во 100г: Енергија 336 кj/80 kcal, масти 2.8г, од кои заситени масни киселини 1.6г, јаглехидрати 10г, од кои шеќери 6.7г, влакна 0.3г, протеини 3.0г, сол 0.08г. Присуството на сол е последица на природно присутен натриум. 

Начин на употреба: Пред употреба промешајте го со пластична лажица. Следете ги инструциите за употреба. Ако оброкот не е подготвен според инструкциите, тогаш го ризикувате здравјето на Вашето дете. Да се чува на собна температура, а по отварањето да се чува во фрижидер не подолго од 24 часа. Вакумирано - при првото отварање капачето треба да направи клик. Ако капачето пропаѓа, не го користете производот.

Најдобро да се употреби до датумот означен на амбалажата.

Важни белешки: Доењето треба да продолжи и после наполнети 6 месеци, до крај на втората година на детето. Покрај мајчиното млеко постепено треба да се воведува храна која обично се користи во семејството. Воведувањето на одредени видови храна во исхраната на доенче постаро од шест месеци треба да го препорача здравствен работник кој е квалификуван да се грижи за здравјето на доенчињата и малите деца и кој е независен од производителот на храна за доенчиња и мали деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се