NUTRINO Сок од сочно јаболко, 200 мл

Nutrino juicy apple sokic jabuka  sok od jabolka
NUTRINO Сок од сочно јаболко, 200 мл
34,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050747C
favorite_border

Опис на производот

Nutrino Juicy Apple - Бистар овошен сок од јаболко.

  • 100% јаболко
  • Богато со витамин Ц

Нето-тежина: 200 мл.

Содржина

Содржина на овошје: 100%.

Состојки: овошен сок од јаболко 100% (од концентрат), витамин Ц.

Хранливи вредности во 100мл: енергија: 271кј/65кcal; масти 0.5г, јаглехидрати 13г, од кои шеќери 9.7г, влакна 0г; протеини 0.4г, сол 0.г, витамин Ц 25/31%NRV

Упатство за употреба: Протресете пред употреба. Може да се користи како додаток при оброк или разредено со вода.

Услови на чување: Да се чува на собна температура, на суво место, подалеку од сончева светлина. По отварањето, чувајте во фрижидер до +7°С и употребете го во рок од 24 часа. Најдобро да се употреби до датумот означен на амбалажата. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се