NUTRISSLIM МСМ - Метил сулфонил метан во прав, 100 г

NATURE’S FINEST MSM POWDER Nutrisslim Metil sulfonil metan
NUTRISSLIM МСМ - Метил сулфонил метан во прав, 100 г
203,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
040379C
favorite_border

Опис на производот

Метил сулфонил метанот се наоѓа во различни видови храна.

  • Погодно за вегани
  • Сурово
  • Додаток на исхрана
  • Може да содржи траги од глутен

Нето-тежина: 100 г.

Содржина

Состојки: метил сулфонил метан.

Препорачана дневна количина: почнете со ½ до 1 лажичка од 3 г на ден и постепено зголемувајте до 1-2 лажички (6 г) на ден. Додадете во чај, сок или вода. Доколку се измеша со витамин Ц (на пр. лимонада), МСМ има подобра апсорпција.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна количина.  Додатоците на исхрана не смеат да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот да се чува надвор од дофат на деца! Не се препорачува употреба кај бремени жени и доилки. Да се чува на ладно и суво место. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Metil sulfonil metan në pluhur

  • I përshtatshëm për veganët
  • I papërpunuar
  • Suplement ushqimor
  • Mund të përmbajë gjurmë gluteni.

Përbërësit: Metil Sulfonil Metan.

Sasia e rekomanduar ditore: filloni me ½ deri në 1 lugë çaji 3 g në ditë dhe gradualisht rriteni sasinë deri në 1-2 lugë çaji (6 g) në ditë. Shtoni në çaj, lëng ose ujë. Nëse përzihet me vitaminë C (p.sh. limonadë), MSM ka përthithje më të mirë.
Të ruhet në vend të freskët dhe të thatë.
Paralajmërim: Të mos tejkalohet sasia e rekomanduar ditore.
Suplementet ushqimore nuk duhet të zëvendësojnë ushqimin e llojllojshëm.
Të ruhet në vende të paarritshme nga fëmijët! Nuk rekomandohet përdorimi gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.
Pesha neto: 100 g