NUTRISSLIM Органска ашваганда во прав, 125 г

NUTRISSLIM Органска ашваганда во прав, 125 г
325,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035230C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен

Ашваганда (Withania somnifera) е еднa од највиталните билки во Ајурведа и се користи од античко време за различни состојби, пред сè поради балансирачките својства. На Санскрит Ашваганда значи „мирис на коњ“, што укажува на енергијата и силата која ја носи растението. Ашваганда е ајурведска адаптогена билка која придонесува во адаптација на организмот и одржување на младешката виталност.

Нето-тежина: 125 г

Содржина

Препорачана дневна количина: 3г (1 лажичка) на ден се меша во сок, смути или јогурт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се