NUTRISSLIM Органска мача во прав 70 г

NUTRISSLIM Органска мача во прав 70 г
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038387C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Сурово

Мача (Camellia sinensis) во прав се добива од листовите на зелен чај, одгледан во посебни услови и соодветно обработен: се одгледува во сенка, а пред обработката се отстранува лисната нерватура (жилички).

Во Јапонија се користи традиционално со векови, најчесто при церемонии. Будистичките монаси пак го користат при своите целодневни медитации. Може да се консумира како топол или ладен пијалок.

Нето-тежина: 70 г

Содржина

Препорачана дневна количина: 3 г (една чајна лажичка).                      

Начин на подготовка: препорачаната количина се меша во малку ладна вода, потоа се додава врела вода и добро се меша. Може да се додаде и во смути.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се