NUTRISSLIM Органска мака во прав 100 г

NUTRISSLIM Органска мака во прав 100 г
259,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038385C
favorite_border

Опис на производот

Од органско производство

  • Погодно за вегани
  • Сурова мака
  • Додаток на исхрана

Растена на 4000 метри надморска височина во областа Јунин на Андите каде маката се култивира илјадници години и се консумира како главна храна. Маката придонесува за одржување на физичкото и менталното здравје.

Нето-тежина: 100 гр.

Содржина

Употреба: 3-5 г (1-1,5 чајна лажичка). Размешајте во чај или вода.

Предупредување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и избалансирана исхрана и здрав начин на живот. Не се препорачува за употреба за време на бременост или лактација. Лицата кои земаат лекови, треба пред употреба да се консултираат со лекар. Не се препорачува за лица кои страдаат од заболувања на штитната жлезда. Да се чува на ладно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се