NUTRISSLIM Органски прав од лушпи од индиски тегавец (псилиум), 250 г

nature's finest bio psylium husk powder psilium tegavec
NUTRISSLIM Органски прав од лушпи од индиски тегавец (псилиум), 250 г
699,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036501C
favorite_border

Опис на производот

Од органско производство

  • Погодно за вегани
  • Сурово

Лушпата од семето на индиски тегавец придонесува во регулирање на дигестијата и во контрола на нивото на холестерол во крвта. Содржи голема количина влакна.

Нето-тежина: 250 гр.

Содржина

Состојки: лушпа од семе на индиски тегавец (Plantago ovata) во прав*

*од органско производство

Препорачана дневна количина: Измешајте 1 супена лажица во 200 мл вода и испијте го неколку минути пред оброкот. Без готвење може да се користи и за згуснување на кремови и сирови десерти.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се