NUTRISSLIM Органски производ, “женска сила“ 125 г

NUTRISSLIM Органски производ, “женска сила“ 125 г
380,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
036504C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Органски Female power

  • Додаток на исхрана
  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Без адитиви

Нето-тежина: 125 г

Содржина

Производ наменет посебно за жени, поради комбинацијата на состојките. Аспарагусот придоне сува за нормално функционирање на репродуктивниот систем кај жените, нормализирање на менструалниот циклус, помага при состојби на неплодност.

Состојки: мукуна пруриенс (Mucuna pruriens) во прав* 37,5 г (30%), аспарагус (Asparagus racemosus) во прав* 31,25 г (25%), шеќер од кокосова палма* 25 г (20%), шизандра (Schisandra chinensis) во прав* 12,5 г (10%), мака (Lepidum meyenii) во прав* 12,5 г (10%), цимет (Cinnamomum zeylanicum) во прав* 6,25 г (5%).

*од органско производство

Препорачана дневна количина: 5 г (1 лажичка) на ден. Размешајте го во вашиот омилен пијалак.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се