NUTRISSLIM Органски путер од кикирики, банана и ванила, 350 г

NUTRISSLIM Органски путер од кикирики, банана и ванила, 350 г
298,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044795C
favorite_border

Опис на производот

  •  Органски путер од кикиритки
  •  Со вкус на банана и ванила
  •  Органски сертифициран производ
  •  Со додадени растителни протеини
  •  Протеини 25%
  •  Без рафиниран шеќер
  •  Без палмино масло

Нето-тежина: 350 г

Содржина

Состојки: мазен путер од кикирики*, агаве сируп*, мешавина од протеини* (протеини од грашок*, протеини од ориз*, мелена чиа*, мелена киноа*), кокосово масло*, банана во прав*(25%), природна арома на ванила (0,5%).

*од органско производство

Може да содржи јаткасти плодови и сусам во траги.

По отварање да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 30 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се