NUTRISSLIM Органски путер од кикирики-чоколадни парчиња 350 г

NUTRISSLIM Органски путер од кикирики-чоколадни парчиња 350 г
279,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
050359C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Од органско производство
  • Без рафиниран шеќер
  • Без палмино масло 
  • Со додадени растителни протеини

Нето-тежина: 350 г

Содржина

Состојки: путер од кикирики*, агаве сируп*, протеинска мешавина* (протеин од грашок во прав*, протеин од ориз во прав*, чиа во прав*, киноа во прав*), кокосово масло*, чоколадо со 70% какао делови* (какао маса*, шеќер*, какао путер*, сончогледов лецитин) (3%), какао во прав* (2%).
*од органско производство

Може да содржи траги од јатки, глутен и сусам. 

По отворањето да се чува во фрижидер и да се консумира во рок од 30 дена. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се