NUTRISSLIM Семе од чиа, 250 г

NUTRISSLIM Семе од чиа, 250 г
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035226C
favorite_border

Опис на производот

  • Семе од чиа
  • Природно
  • Погодно за вегани
  • Сурово
  • Големо количество влакна
  • Извор на протеини

Ова семе (Salvia hispanica) се користело уште пред илјадници години во исхраната на Маите и Ацтеките, а посебно од страна на воините. Денес го користат атлетичарите, особено маратонците.

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Препорачана дневна количина: максимална количина 15 г на ден.

Додадете 2-3 лажици во житни снегулки, јогурт, смути, сосови, салати. Пред употреба потребно е семето да се потопи 10 минути во течност (вода, млеко, сок).

Да се чува на ладно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се