NUXE Гел за чистење на лице и тело 400 мл

NUXE Гел за чистење на лице и тело 400 мл
949,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051727C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

NUXE Face and body ultra-rich cleansing gel - Ултра-богат гел за чистење на лице и тело со мед и сончоглед

Ултра-богата формула, која не содржи сапун, го чисти и омекнува лицето и телото без да ја суши кожата.

  • За сува и чувствителна кожа
  • Содржи 87% состојки од природно потекло

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, натриум кокоамфоацетат, натриум лауроил саркозинат, лаурил глукозид, парфем, мед, масло од сончогледово семе, ПЕГ-8 естери, натриум кокоил глутамат, натриум лаурил глукоза карбоксилат, акрилати/10-30 алкил акрилати кросполимер, феноксиетанол, глуконалактон, натриум хидроксид, коко-глукозид, глицерил олеат, лимонска киселина, алантоин, натриум бензоат, тетранатриум глутамат диацетат, 1,2-хексанедиол, каприлил гликол, карамел, калциум глуконат, трополон, хидрогенизирани палм глицериди цитрат, токоферол.

Употреба: нанесете на влажна кожа наутро и/или навечер, направете сапуница и потоа темелно исплакнете.

Мерки на претпазливост: во случај на контакт со очи, исплакнете темелно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се