OMNI-BIOTIC 6, 60 г

favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

„Универзална формула за цревно здравје“

Цревните бактерии извршуваат витални задачи:

  • Учествуваат во изградбата на цревната бариера против надворешни/туѓи микроби и токсични молекули
  • Апсорбираат и произведуваат витални супстанции (специфични цитокини, витамини, ензими и бактериоцини)
  • Бројот на бактериските клетки може да се намали, на пример како последица од нездрава исхрана, стрес, лекови што доведуваат до дисбиоза или дисбаланс во цревата

Индикации

  • Синдром на раздразнето црево
  • Нарушувања на локалниот имунитет, поврзани со синтезата на секреторен IgA и активноста на NK- клетките
  • Дијареа, запек, хронични воспаленија, хронична кандидијаза (цревна, вагинална) и бактериска вагиноза

Пакување: 60 г во прав

Содржина

Состојки: пченкарен скроб, малтодекстрин, фруктоолигосахариди, бактериски соеви*, ензими (амилази).
*6 човечки бактериски соеви со најмалку 2 милијарди бактерии на доза (= 2 г) и 4 милијарди бактерии за 2 дози (= 4 г).

Дозирање:
Измешајте 1 лажичка Омни-Биотик 6 (2) г во 125 мл вода еднаш или 2 пати дневно.
Се препорачува да се прима наутро пред појадок или вечер непосредно пред легнување. Омни-Биотик 6 може да се прима во текот на бременост и
е погоден дури и за бебиња.

Погоден за: дијабетичари, лица алергични на млечни производи, бременост/доење, деца, вегетаријанци, вегани.
Не содржи: животински протеини, глутен, квасец, лактоза, генетски модифицирани организми.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се