ORAL-B Sensitivity & Gum Calm Original Паста за заби, 75 мл + Bamboo Четка за заби од бамбус со јаглен

Oral B Bamboo Charcoal toothbrush + Oral B Sensitivity & Gum Calm Original pasta za zabi so gratis cetka za zabi od bambus so jaglen
ORAL-B Sensitivity & Gum Calm Original Паста за заби, 75 мл + Bamboo Четка за заби од бамбус со јаглен
255,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055621C
favorite_border

Опис на производот

Oral-B Professional Sensitivity & Gum Calm Original Паста за заби за нежно белење

 • Дневна специјализирана паста за заби
 • Помага да се намалат проблемите со непцата и веднаш ја ублажува болката од чуствителност со Activ Calm технологијата
 • Само за возрасни
 • За моментално ублажување на чуствителноста мијте го секој чуствителен заб 30 секунди, а потоа продолжете го миењето нормално
 • Ги лади непцата во текот на миењето

Пакување: 75 мл

Гратис Oral-B Bamboo Четка за заби од бамбус со јаглен

 • Не е наменета за деца помали од 3 години
 • 100% органска рачка од бамбус
 • Рачката е обложена од природно масло од ленено семе
 • Напредни брановидни влакна од растително потекло импрегнирани со јаглерод
 • Влакната се направени од 60% рицинусово масло
 • Исушете ја четката по секоја употреба
 • Стоматолозите препорачуваат да ја менувате четката за заби на секои 3 месеци

Пакување: 1 четка за заби

Содржина

 • Oral-B Professional Sensitivity & Gum Calm Original Паста за заби за нежно белење.

Состав: Aqua, Sorbitol, Hydrated Silica, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Gluconate, Carrageenan, Aroma, Xanthan Gum, Cocamidopropyl Betaine, Zinc Citrate, Stannous Fluoride, Sodium Hydroxide, Stannous Chloride, Sodium Saccharin, Cl 77891, Sodium Fluoride, Cinnamal, Benzyl Alcohol, Sucralose, Eugenol, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Citrate, Potassium Sorbate (1450ppm Fluoride, 0.61% Stannous).

Доколку искусите некој неочекуван ефект, консултирајте се со Вашиот стоматолог или лекар

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се