OTOSAN Nasal Wash Комплет за чистење на носните патишта

Nasal-Wash-Otosan-lavaggio-nasale komplet za cistenje nosni patista
OTOSAN Nasal Wash Комплет за чистење на носните патишта
734,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053438C
favorite_border

Опис на производот

 • Комплет = шише + 30 кесички со 9 мг хијалуронска киселина
 • Практично секојдневно чистење на носните патишта
 • Ослободува од симптоми при алергија, настинка и синузитис

Производ наменет за чистење на слузокожата на носот со отстранување на прекумерната количина на слуз, алергени и загадувачи од воздухот. Спречува понатамошна контаминација и го олеснува дишењето.

Производот е корисен при третман на следните состојби:

 • Затнат нос
 • Алергиски ринитис
 • Акутен и хроничен синузитис
 • Пред и постоперативен третман
 • Хипертрофичен ринитис за време на бременост
 • Ноќно рчење
 • Престој во сува или загадена средина
 • Изложување на дејството од испарувачи и иритирачки средста

Кесичките содржат хијалуронска киселина која има смирувачки и хидратантни карактеристики.

Пакување: шише за назална иригација + 30 кесички x 2.84 г прашок за раствор за промивање нос (солен прашок збогатен со натриум бикарбонат и хијалуронска киселина 9 мг (0.35%).

Содржина

Употреба: се препорачува употреба два пати на ден, наутро и навечер.

Пред употреба внимателно прочитајте го упатството за употреба!

Да се чува на суво место заштитено од сончева светлина.

Да се чува на места недостапни за деца.

Производот не содржи конзерванси и состојки со карактеристики на лек.

Шишето не содржи латекс.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се