OTOSAN Nasal Wash Прашок за раствор за промивање нос, 30 кесички

OTOSAN Nasal Wash Прашок за раствор за промивање нос, 30 кесички
321,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053440C
favorite_border

Опис на производот

  • Со 9 мг хијалуронска киселина

Кесичките содржат прашок за подготовка на солен раствор кој дополнително содржи и натриум бикарбонат и хијалуронска киселина кои имаат смирувачки и хидратантни карактеристики.

Производот не содржи конзерванси и состојки со карактеристики на лек.

Индикации: длабинско чистење на носните патишта, затнат нос поради различни причини, алергии, настинка, синузитис, постоперативен третман.

Пакување: 30 кесички

Содржина

Состав: натриум хлорид, натриум бикарбонат, хијалуронска киселина 9 mg (0.35%).

Употреба: се препорачува употреба два пати на ден, наутро и навечер. Може да се користи во тек на подолг временски период.

Да се чува на суво место заштитено од сончева светлина.

Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се