OZONE GOLD Крема со СПФ 50, 50 мл

OZONE GOLD Крема со СПФ 50, 50 мл
1.426,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046120C
favorite_border

Опис на производот

Ozone Gold кремата за сонце со СПФ 50 нуди оптимална заштита за вас и вашето семејство.

Кремата за заштита од сонце ја одржува вашата кожа влажна и заштитена од штетните УВА и УВБ (UVA и UVB) зраци. За време на летните и зимските месеци, сонцето не изложува на многу штетни зраци, затоа неопходна е соодветна нега на кожата која вклучува фактор за заштита од сонце (SPF).

Ozone Gold кремата за сонце со СПФ 50 содржи стеаринска киселина за да помогне во намалување на стареењето на кожата како резултат на долго изложување на сонце. Стеаринската киселина помага да се задржи влагата во кожата, одржувајќи ја нејзината еластичност, и го намалува појавувањето на брчки.

Ја штити кожата од штетните влијанија на сонцето, предвремено стареење, дамки на кожата и изгореници од сонце.

Брзо се апсорбира, не остава наслаги или боја. Базирана е на вода, и не ги храни фоликулите на кожата со што би се нарушил естетскиот изглед.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Urea, Glycerin, Ozonized Olive Oil, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-25, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Tocopherol, Panthenol, Parfum.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се