OZONE GOLD Озон фактор 500 мг 30 капсули

OZONE GOLD Озон фактор 500 мг 30 капсули
1.499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
044914C
favorite_border

Опис на производот

Озонирано маслиново  масло во капсула

  • Ги уништува бактериите, габите и вирусите во телото
  • Ги активира и балансира системите за закрепнување (вклучувајќи ги и садовите) во телото
  • Ја зголемува способноста за транспорт на кислород на крвта за 2 до 10 пати
  • Ги активира антиоксидантните системи во телото и го редуцира интензитетот на липидната пероксидација
  • Ја забрзува циркулацијата во капиларите преку ефектот на намалување на крвта
  • Потпомага на крвниот систем
  • Го спречува замастувањето на црниот дроб
  • Го зголемува количеството на ензими и биолошко-активните супстанци кои се намалуваат со стареењето во телото

Пакување: 30 капсули

  • Маслиново масло

Маслиновото масло е хранливо природно масло, екстрахирано од маслинки, плодот на маслиновото дрво кој е богат со корисни масти. Околу 24% од маслото го сочинуваат заситените масти и омега-6 и омега-3 масните киселини. Но, доминантна масна киселина (со дури 73%)  во маслиновото масло е мононезаситената маст наречена олеинска киселина, која е исклучително здрава. Се верува дека олеинската киселина помага да се намалат воспалителните процеси во организмот, а истовремено таа  може да има и корисни ефекти врз гените поврзани со ракот.

Ладно цеденото  маслиново масло е исклучително хранливо. Освен тоа што е богато со корисни масни киселини, маслото содржи витамин Е и К. Маслиновото масло  исто така содржи и моќни антиоксиданти. Овие антиоксиданти се биолошки активни и можат да помогнат во борбата против сериозни болести. Ова значи дека антиоксидантите се борат против воспалителните процеси и  помогаат да се спречи оксидацијата на холестеролот во нашата крв, а тоа се два круцијални ризик фактори за спречување на појава на  болести на срцето.

  • Озон

Некои истражувачи веруваат дека озонот има терапевтски ефекти, а нивните верувања се потврдуваат со фактот дека терапијата се изучува и се користи повеќе од 150 години и истата речиси редовно дава позитивни резултати. Озонот природно се наоѓа во стратосферата на земјата.

Негова примарна цел е да ја заштити земјата од ултравиолетовото зрачење на сонцето, а тоа тој го прави на тој начин што го апсорбира најголемиот дел од зрачењето. Во медицината, озонската терапија се користи за дезинфицирање, третирање на состојби преку дезинфекција на дадена област , подобрување на внесот и употребата на кислородот во телото и активирање на имунолошкиот систем.

Содржина

Состав:

100% озонирано маслиново масло.

Една капсула содржи 50 мг озон.

Предупредувања:

Не се предвидува и препорачува производот да го употребуваат деца под 10 години. Не се препорачува за луѓе со хипертироидизам. Не е погоден за употреба кај пациенти со Фавизам (Недостаток на GL-6-F Дехидрогеназа ензим) која е придружена со ензимски дефицит во црвени крвни зрнца. Не е соодветен за пациенти со подоцнежни фази на анемија и нарушувања поврзани со крвта (хемофилија, коагулопатии).

Употреба:

Една капсула дневно на празен стомак наутро или пред спиење. Да се консумира со поголемо количество вода. Додатокот на исхрана не е замена за разновидна и баласнирана исхрана. Препорачаната дневна доза не смее да се надмине.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се