OZONE GOLD Озонирана крема против болка 50 мл

OZONE GOLD Озонирана крема против болка 50 мл
680,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
045432C
favorite_border

Опис на производот

Ozone Gold Крема против болка со озон е зајакнатa со природни масла. Кремата против болка стапува во интеракција со супстанциите што предизвикуваат болка (медијатори) со 2 независни механизми:

Краткотраен механизам за намалување на болка: дава ефект на краткотрајно смирување што се предизвикува со директна реакција на оксидацијата на био-молекулите.

Долготраен механизам за намалување на болка: се активира со ефектите од антиоксидантната реакција. Во исто време, озонот го контролира преминувањето преку клеточната мембрана, при што се добива ефект на смирување. Со стимулирање на природниот морфински систем, болката се намалува, а во исто време се подобруваат рефлексите на болка. Исто така, докажано е дека озонот ја подобрува и нервната функција.

Помага при:

 • Мигрена, синуси, главоболка предизвикана од стрес

 • Ревматска болка

 • Болки во колената, зглобвите и коските

 • Истегнување, болка од удар, модрици на мускулите

 • Истегнување на мускулите и болка во мускулите

 • Болка во половината и вратот

 • Болка поврзана со возраста

 • Болка од проширени вени

 • Менструални болки и колит

 • Болка во рамењата и рацете

 • Болка во градите

 • Недостаток на калциум

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Ozonized Olive Oil, Petrolatum, Petrolatum, Thymus Vulgaris Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Brassica, Alba Seed Oil, Mentha Piperita Oil, Turpentine, Cinnamomum Camphora, Bark Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil

Употреба: кремата се нанесува на проблематичната површина на кожата двапати на ден, со масирање. Погодна е за секојдневна употреба.

Предупредување:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се