OZONE GOLD Озонирана крема со 160 мг озон, 30 мл

OZONE GOLD Озонирана крема со 160 мг озон, 30 мл
2.540,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045433C
favorite_border

Опис на производот

Кремата се добива со процесирање на високо ниво на медицински озон врз extra virgin ладно цедено маслиново масло со нула ниво на киселост, кое природно преминува во крема. На тој начин количеството на озон кај оваа крема за обновување е значително поголемо во споредба со други видови на озонирани креми и гелови.

Поради големата концентрација на озон кремата е многу моќен антиоксиданс и ја дезинфицира кожата. Не содржи адитиви, хемикалии или стабилизатори. Помага клетките брзо да се регенерираат и обноват кога ќе се нанесе на проблематичната површина на кожата како резултат на високата количина на кислород.

Помага при:

 • Дамки: ефикасна би била употреба на многу мала количина на крема, тенкој слој како обвивка на мембрана.

 • Иритации: кремата треба да се нанесе на иритираната површина, но да се внимава количината да биде многу мала.

 • Акни и лузни од акни: да се истрие површината со количина помала од зрно леќа.

 • Рана од долго лежење: според ширината на раната, нанесете мала количина од кремата. По потреба може да ја зголемите количината.

 • Отворени рани: кремата за обновување се нанесува само на делот од кожата каде што е раната, во големина на зрно леќа. По потреба може да ја зголемите количината.

 • Атлетско стапало (дерматофит): истријте ја со кремата само површината на кожата каде што се наоѓа дерматофитот.

 • Хемороиди: истријте ја внимателно површината на кожата со кремата за обнова во големина на зрно леќа.

 • Пост-оперативни белези: нанесете ја кремата за обнова со тенок слој како обвивка на мембрана и истријте ја површината.

 • Кожа на испукана пета: нанесете ја кремата за обнова со тенок слој како обвивка од мембрана и истријте ја површината со масирање.

 • Резови: истријте ја површината со кремата за обнова со помала количина од зрно леќа. По потреба може да ја зголемите количината.

 • Инфекции на кожата: истријте ја површината на кожата со кремата со количина помала од зрно леќа. По потреба може да ја зголемите количината.

 • Дијабетични рани: нанесете ја кремата за обнова на површината на кожата каде што е раната. По потреба може да ја зголемите количината.

 • Изгореници и рани: откако ќе се исуши местото на изгореницата или раната, истријте ја со соодветна количина на крема според ширината на раната.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: 100% Ozonized Olive Oil

Употреба: површината на кожата треба да се исчисти пред употреба, за да може подобро да се впие во кожата. 30 минути по дневната употреба, задолжително да се употреби крема со озон за заштита од сонце.

Предупредување:

Производот е за надворешна употреба. Овој производ не е лек. Нема несакани ефекти. Пред да се нанесе на осетлива кожа, нанесете мала количина од производот на раката. Пред рутинска употреба или други хронични болести консултирајте се со Вашиот доктор. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се