OZONE GOLD Озонирано масло со 80 мг озон, 50 мл

OZONE GOLD Озонирано масло со 80 мг озон, 50 мл
1.360,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050066C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

OZONE OIL 80 мг Озонираното масло ја забрзува циркулацијата на крвта со дезинфекција на површината на која е нанесен. Ја забрзува обновата на клетките со обезбедување на интензивен кислород. Може да се користи на целото тело.

Помага при: алергии, дерматофити, изгореници и отворени рани, херпеси, изгореници од сонце, рани од долго лежење (лат.: Decubitus), лоши мириси на телото, брчки, иритации, воспаленија, убоди од инсекти, мириси на стапала и одржување на кожата на нозете, воспаление на усната слузокожа, псоријаза, егзема, сипаници, проблеми со забите и гингивата, акни и дамки, модрици.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: 100% Ozonized Olive Oil

Употреба: озонираното масло се нанесува на проблематичната површина двапати на ден.

Производот е погоден е за секојдневна употреба.

Предупредување

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се