OZONE GOLD PSO Сет креми за псоријаза, 100 мл + 50 мл

OZONE GOLD PSO Сет креми за псоријаза, 100 мл + 50 мл
2.990,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053148C
favorite_border

Опис на производот

Кремите против псоријаза ги отстрануваат иритациите и оштетувањата на кожата и ги елиминираат дамките. Погодни се за сите типови на кожа.

  • Сет од две креми

Сетот за псоријаза се состои од две креми: PSO CREAM 1 (100 мл) и PSO Cream 2 (50 мл). За максимален ефект, се користат двете креми во пакет според упатството за употреба.

  • Ефективен третман

Со редовна употреба на сетот креми (PSO Cream 1 и PSO Cream 2), се обезбедува ефикасен и безбеден третман кај кожа склона кон псоријаза. Има хидрирачко и регенерирачко дејство, го поддржува закрепнувањето на кожата и потоа дополнително ја штити од надворешни влијанија.

Ја хидрираат, регенерираат и смируваат оштетената сува и иритирана кожа. Го потпомагаат закрепнувањето на кожата и ја штитат од штетните надворешни влијанија.

Пакување: 100 мл + 50 мл

Содржина

Состав:

  • PSO Крема бр.1

Состав: Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Urea, Salicylic Acid, Allantoin.

  • PSO Крема бр.2

Состав: Petrolatum, Panthenol, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Lavandula Angusfolia Oil, Aqua, Myristyl Аlcohol, Propylene Glycol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Cyanocobalamin, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Cetearyl Alcohol, Castor Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Stearic Acid, Ceteareth-12, Octyldodecanol, Lavender Oil Essence, Cetrimonium Chloride, Geraniol, Coumarin, Linalool.

Употреба:

Крема 1 (PSO CREAM 1) се користи двапати на ден, наутро и навечер на местото зафатено со псоријаза. Се нанесува со 5 минутен пилинг. Се користи додека белата и лушпестата кожа целосно не исчезне и кожата не стане розева. Крема 1 се користи од 7 до 15 дена.

По употребата на крема 1, откако кожата ќе стане розева, на тие делови продолжува да се нанесува крема 2 (PSO CREAM 2). крема 2 се користи двапати на ден, наутро и навечер, се додека кожата не го врати својот нормален изглед. Доколку се забележи дека повторно се појавува псоријаза, веднаш треба да се употреби крема 2.

За успешен третман задолжително да се користат двете креми заедно. Во многу интензивни случаи на чешање, може да се користат двете креми истовремено, се нанесува крема 1, потоа половина час подоцна се нанесува крема 2.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се