OZONE GOLD Серум против опаѓање на косата, 50 мл

OZONE GOLD Серум против опаѓање на косата, 50 мл
1.550,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050065C
favorite_border

Опис на производот

Серумот против опаѓање на косата ја подобрува состојбата на косата и скалпот, оставајќи ја косата зајакната и нахранета, и го намалува понатамошното опаѓање на косата. Ozone Gold серум против загуба на коса е природен комплекс збогатен со озон дизајниран за намалување на опаѓање на косата и стимулирање на раст на косата. Овој активен комплекс на состојки има двојно дејство врз косата: спречува деградација на фоликулите на косата и ја обезбедува потребната енергија за здрав раст на косата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Dissodium Edta, Panthenol, Polysorbate-20, Pisum Sativum Sprout Extract, Aqua, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Phenoxyethanol And Ethylhexylglycerin, Codium Carboxymethyl Beta Glucan, Aloe, Barbadensis Leaf Juice, Betula Alba Leaf Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Panicum Miliaceum Seed Extract, Equisetum Arvense Extract, Salvia Officinalis, Leaf Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Arctium Lappa Root Extract, Lawsonia Inermis Extract, Humulus Lupulus Extract, Calcium, Pantothenate, Niacin, Biotin, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Aqua, Propylene Glycol, Parfume, Citric Acid.

Употреба: протресете го производот пред употреба. Нанесете 5 капки (1 мл) на сува косата двапати на ден, наутро и навечер. Нанесете го серумот на целата коса и/или на местата каде опаѓа косата. Шише од 50 мл содржи 30 дневни дози. По нанесувањето на производот, косата не траба да се мие или да се користат други производи за коса најмалку 3 до 4 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се