OZONE GOLD Серум за нега на коса со озон, арган и кератин 100 мл

OZONE GOLD Серум за нега на коса со озон, арган и кератин 100 мл
870,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
050067C
favorite_border

Опис на производот

Серумот за нега на коса од Ozone Gold ја хидрира и храни косата за да ја трансформира сувата, безживотна коса, во коса со сјај и мека на допир. Серумот е збогатен со озонизирано маслиново масло арган и кератин, и ја остава косата здрава, мека, лесна и сјајна.

За најдобри резултати, користете го серумот во комбинација со нашиот Ozone Gold шампон.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Ozonized Olive Oil, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Argania Spinosa Kernel Oil, Hydrolyzed Keratin, Parfum 

Употреба: серумот за нега на коса се нанесува со масирање на целата коса. Со кружни движења нежно масирајте ја косата. Препорачана употреба на серумот е 3 до 4 пати неделно, но може да се применува по потреба.

Предупредување: да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот, контактирајте го Вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Nephthys
5
Фантастичен серум. Косата е како свила.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се