PAMPERS Active Baby Пелени за бебиња бр. 6 (13-18 кг), 68 пелени

Pampers Active Baby 6, 13-18 kg, 68 pcs + kids children's bedding Frozen, Spiderman
PAMPERS Active Baby Пелени за бебиња бр. 6 (13-18 кг), 68 пелени
1.299,00 ден.
1.199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021169C
Online only
Акција 01.04-15.04.2024
favorite_border

Опис на производот

Pampers Active Baby Бебешки пелени.

 • Ултра заштита
 • 3 слоја за апсорпција кои помагаат да се распредели влагата рамномерно низ пелената и да биде подалеку од кожата на бебето
 • Површинскиот слој до кожата на бебето е мек како памук* и сув за да може бебето да спие добро и непречено (материјал што дише)
 • Двојни манжетни за заштита во пределот на нозете
 • Дизајнирани со детски цртани јунаци
 • Флексибилни рабови со лепенки
 • Микро мониста што ја апсорбираат влагата
 • Надворешен слој кој брзо се суши
 • Комплетна заштита од пропуштање во текот на целиот ден и целата ноќ
 • До 12 часа сувост
 • За деца од 13-18 килограми
 • Големина 6
 • Дерматолошки одобрени

Пакување: 68 пелени.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се